Antarktyda

kooperacyjna gra planszowa

Zanurkuj w życie dwóch młodych fok i dwóch małych pingwinów żyjących na biegunie południowym. Razem ze współgraczami macie za zadanie troszczyć się o całą czwórkę zwierząt polarnych do momentu, aż staną się dorosłymi zwierzętami. Utrudnić wam to zadanie może topniejąca kra lodowa, na której żyją nasze zwierzęta oraz krążący w pobliżu kłusownicy, którzy chcą upolować fokę lub pingwina.

Foki i pingwiny polują na ryby i krewetki. Za każdym razem, gdy uda im się coś złowić i zjeść, rosną i stają się coraz silniejsze, dzięki czemu mogą coraz dalej odpływać od kry na łowy. Z drugiej strony topniejąca kra lodowa sprawia, że droga do ławic ryb się wydłuża.

Główne zagrożenie dla zwierząt stanowi trzech kłusowników. Wędrują oni łodziami wzdłuż brzegów kry lodowej i cumują w zatoczkach, by strzelać do zwierząt. Gdy lód topnieje, kłusownicy zbliżają się coraz bardziej w stronę środka kry lodowej. Wraz z łodziami patrolowymi i helikopterami możecie mieć oko na kłusowników tak, by nie mogli strzelać do zwierząt.  Jest też możliwe aresztowanie jednego lub dwóch z nich.

Liczba graczy: 2-5

Szacowany czas gry: 30 min

Wiek: 10+

Grykooperacyjne.edu.pl

 

tel. 506 349 992

e-mail: grykooperacyjne@gmail.com